5 tipp a gyors és tökéletes reggelihez

2021. március 01.
1284
5 tipp a gyors és tökéletes reggelihez

Habár sokszor halljuk, hogy a napindító étkezés az egyik legfontosabb része mindennapjainknak. Mégis velünk is előfordulhat, hogy a reggeli rohanásban nem mindig jut időnk vagy energiánk valami igazán finomat és táplálót enni. Egyet biztosan állíthatunk, a reggelit semmiféleképpen nem érdemes kihagyni, hiszen ez adja majd meg nekünk az első lökést az elindulásra, és sok esetben az egész napunk hangulata és eredményessége is nagyban múlhat egy ilyen apróságon. A reggeli tányérunkra azonban nagyon nem mindegy, hogy mi kerül fel, különösen akkor, ha egy változatos és egészséges étrend kialakítása a cél: ilyenek lehetnek például a fitt ételek.

1. Egészséges alapanyagok választása

Nagyon jól tudjuk, hogy egy cukorral vastagon meghintett péksütemény szinte ellenállhatatlannak tűnik, azonban az ilyesfajta „kilengések” egyáltalán nem illenek bele egy kiegyensúlyozott táplálkozásba. Ha a finomított, cukrozott és telített zsírsavakkal teli fogások helyett, sokkal inkább a fitt ételek, a friss zöldségek és gyümölcsök, illetve teljes kiőrlésű gabonák és jó minőségű fehérjék felé vesszük az irányt, máris sokat tehetünk az egészségünkért és jó közérzetünkért.

2. Megfelelő fehérjebevitel

Az ebéd előtti gyomorkorgást nagyon eredményesen elkerülhetjük, ha tápanyagban gazdag, fitt ételek kerülnek a reggeli tányérunkra.  Ilyen lehet például egy rendkívül gyorsan elkészíthető, magas fehérjetartalmú étel (pl. tojás), amelynek az elkészítési módjához már csak a képzelet szabhat határt. A jó minőségű fehérjék amellett, hogy az energiakészleteinket feltöltik, csökkentik a sóvárgást is, így napközben kevesebbet fogunk nyúlni a nasis zacskó után. 

3. Kellő mennyiségű rostfogyasztás

A rostban gazdag ételek fogyasztása az egészséges étrend kialakítása szempontjából szinte megkérdőjelezhetetlen. Ha rostban jócskán gazdag táplálékokat is fogyasztunk, akkor nem csak az emésztésünket segíthetjük elő, de csökkenthetik egyes betegségek (pl. cukorbetegség, vastagbélgyulladás stb.) kialakulását. A különféle zöldségek, gyümölcsök, babfélék, hüvelyesek, illetve zab- és korpakészítmények is kellő rostmennyiséggel egészíthetik ki reggelinket.

4. Egészséges zsírok

A zsír szó hallattán sokan valami borzasztóan egészségtelen dologra asszociálnak, pedig az egyszeresen telítetlen zsírsavakkal (pl. olívaolaj), vagy a többszörösen telítetlen zsírsavakkal (pl. len olaj, halak), lassan felszabaduló energiaforrásokhoz juthatunk, arról nem is beszélve, hogy nélkülözhetetlenek a szervezetünk számára. Az avokádós pirítós például egészséges zsírokat tartalmaz, így remek alternatívája lehet egy szuper egészséges reggelinek.

5. Ne felejtsük el a folyadékpótlást!

Egy nagy pohár víz nem csak segíti az emésztést, de a teltségérzet kialakítása mellett, kellőképpen hidratálja szervezetünket és beindítja az agytekervényeinket. Még jobb, ha a vízbe pár csepp frissen facsart citromlevet is csepegtetünk, vagy remek alternatíva lehet egy natúr zöldtea is.
 

A weboldalon cookie-kat használunk, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Amennyiben tovább használod weboldalunkat, úgy elfogadod a cookie-kat. A részletekért kattints ide!